مجله زندگی

پنت هاوس

پنت هاوس

پنت هاوس ها بلند ترین طبقه هر برج محسوب می شوند و دارای امکانات فراوانی نیز می باشند که ما دراین مقاله به بیان سبک زندگی و امکانات آن پرداخته ایم.

پنت هاوس

پنت هاوس ها از دسته مجهز ترین و مجلل ترین طبقه در آپارتمان محسوب می شوند که معمولا در بالاترین طبقه ساخته می شود و به همین خاطر ما در این مقاله قصد داریم تا به بیان ویژگی های منحصر به فرد این ساختمان بپردازیم.

از آنجایی که بالاترین طبقه برج های مرتفع را پنت هاوس می نامند این طبقه دارای معماری خاص و جذابی است که همین موضوع منجر به متمایز شدن او از سایر طبقات می شود و شما می توانید از امکانات لاکچری و متفاوت آن نهایت لذت را ببرید.

پنت هاوس به آخرین طبقه یا یکی از آخرین طبقات ساختمان های بلند گفته می شود که خیلی جذاب و شیک است و از امکاناتی مثل داشتن ویو بسیار عالی و تراس های روباز برخوردار است به طور کلی می توان گفت که معماران تمام هنر خود در پنت هاوس ها به نمایش گذاشته اند.

امکانات بسیار زیاد پنت هاوس

البته در چند سال اخیر به برخی واحد هایی که در طبقه آخر برج ها واقع نشده اند اما دارای امکانات رفاهی و شیک هستند نیز در اصطلاح پنت هاوس می گویند. از آنجایی که پنت هاوس ها طبقه ای از یک آپارتمان هستند اما در مواردی نیز ممکن است آن را دوبلکس نیز طراحی کنند.

بر اساس مطالعاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند که در دوره قرون وسطی از بلند ترین قسمت ساختمان ها به عنوان یک مکان عالی برای حفاظت از نیروهای تحت محاصره در زمان حمله به دشمن استفاده می شد. پس از آن و تا پیش از دهه ۱۹۲۰ بالا ترین طبقه هر ساختمان کثیف و غیر قابل سکونت بود و تنها افراد فقیر در آن جا زندگی  می کردند.

قرار گرفتن پنت هاوس در آخرین طبقه هر ساختمان

با وجود این مشکلات در دهه ۱۹۲۰ برای اولین بار ایده ساختن پنت هاوس در بالا ترین طبقه ساختمان ها بیان شد زیرا هنگامی که نیویورک مرکز اقتصاد آمریکا در اثر رشد اقتصادی بی رونق شده بود و آمریکایی ها ثروت فراوانی داشتند تقاضای مردم برای ایجاد مکان های شیک و لاکچری بیشتر شد و به مرور پنت هاوس ایجاد شدند.

جالب است که بدانید نخستین پنت هاوسی که در آمریکا ساخته شد متعلق به ناشر معروف آمریکایی کوندی ناست می باشد که اکنون در ساختمان شماره ۱۰۴۰ خیابان park avenue قرار دارد.

مزیت زندگی در پنت هاوس ها

پنت هاوس عبارتی انگلیسی است که در اصطلاح به معنی خانه نقاش می باشد و نقاش ها و هنرمندانی که دارای درآمد خیلی کمی بودند و توان خرید خانه نداشتند در اتاق های زیر شیروانی زندگی می کردند اما با گذشت زمان و تمایل اشراف پر درآمد به خانه لوکس و شیک و برای وقت گذراندن در آن پنت هاوس ها تبدیل به مجهز ترین و لاکچری ترین ساختمان ها شد و اشراف جای هنرمندان را در این ساختمان ها گرفتند.

اکنن که با تاریخچه و مفهوم پنت هاوس آشنا شدید بهتر است تا به بررسی ویژگی زندگی در پنت هاوس ها بپردازیم:

بیان تاریخچه اخرین طبقات ساختمان ها

لازم به ذکر است که بگوییم هزینه این طبقه بسیار زیاد بوده و در مواردی غیر قابل باور هستند. البته که قیمت تمامی این عمارت ها در تمام نقاط جهان یکسان بوده و تنها تهران از دسته این موارد نیست.

از دیگر ویژگی های این طبقه می توان به تفاوت فاحش آن با سایر طبقات عمارت را نام برد و این تفاوت باعث می شود تا پنت هاوس ها بسیار متنوع و لوکس به نظر برسند و هر کدام در نهایت زیبایی ساخته شده اند.

مساحت این طبقه از ۲۰۰ متر البته بدون در نظر گرفتن تراس شروع می شود و در مواردی به بیش از ۱۰۰۰ متر می رسد. البته که میزان مساحت آن به عوامل مختلفی مثل مکان و منظره و میزان دید و ویو نیز بستگی دارد.

چگونگی طراحی آخرین طبقه ساختمان ها

منبع : آرگا

منبع

پنت هاوس
arga-mag.com

دکمه بازگشت به بالا