مجله زندگی

طرز تهیه سس سالاد سزار اصل رستورانی خوشمزه و راحت + نکات

طرز تهیه سس سالاد سزار اصل رستورانی خوشمزه و راحت + نکات

سس سالاد سزار یکی از مهم ترین رکن های سالاد سزار می باشد که طعم و مزه سالاد فقط به طعم این سس بستگی دارد امروز سس سالاد سزار اصل رستورانی مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه سس سالاد سزار اصل رستورانی خوشمزه و راحت + نکات

طرز تهیه سس سالاد سزار

سس سالاد سزار یکی از مهم ترین رکن های سالاد سزار می باشد که طعم و مزه سالاد فقط به طعم این سس بستگی دارد در سال ۱۹۴۸ کاردینی سس مخصوص سالاد سزار را تهیه کرد و بعد از گذشت سالها همچنان با دستور کاردینی در همه رستوران های دنیا تهیه می شود. برای تهیه سس سالاد سزار ما به شما دو روش آموزش خواهیم داد. در دستور اصلی سس سالاد سزار از ماهی آنچوی به همراه زرده تخم مرغ استفاده می شود که ماهی آنچوی در ایران در دسترس نیست ولی ما می توانیم با تهیه سس ورچستر که از همین ماهی آنچوی شکل گرفته استفاده کنیم و می توانیم این سس را بعدها در یخچال داشته باشیم و به عنوان مرینت کردن مرغ و ماهی از آن استفاده کنیم. روش دوم کمی در بین ایرانی ها محبوب تر است زیرا زرده خام حذف شده و با سس مایونز جایگزین شده است. امروز در پارسی دی سس سالاد سزار اصل رستورانی و مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا زرده تخم مرغ را با تمام ادویه ها و نمک دریا و سس خردل و حریره سیر و آبلیمو و سس ووسترشرو پوست لیمو ترش را با همزن دستی خوب بزنید تا زده از لختگی خارج شود و با تمام مواد مخلوط شوند و یکدست شوند.

یکی از مهم تزین مرحله های تهیه سس سالاد سزار ریختن روغن زیتون است باید به صورت خطی و آرام به تدریج به مواد فوق اضافه شود. روغن زیتون را به صورت خطی در یک جهت روی مواد سس ریخته و با همزن دستی بزنید به هم زدن ادامه دهید تا سس سفت و سفتر شود حتما خوب هم بزنید تا روغن از سس جدا نباشد و جذب سس شود.

در انتهای تهیه سس سالاد سزار پنیر پارمزان را اضافه کنید و هم بزنید سس سالاد سزار حاضر است آن را روس سالاد ریخته و نوش جان کنید.

سیر را پوست بگیرید و پوره کنید داخل کاسه ریخته و تمام مواد به غیز از روغن زیتون و پنیر پارمزان اضافه کنید و با همزن دستی یا برقی خوب بزنید تا مخلوط شوند و سس یکدستی حاصل شود.

روغن زیتون را به صورتی خطی به سس اضافه کنید تا روغن خوب جذب سس شود در انتهای تهیه این سس پنیر پارمزان را اضافه کنید و هم بزنید سس سالاد سزار ما حاضر است نوش جان.

همچنین ببینید 

منبع

طرز تهیه سس سالاد سزار اصل رستورانی خوشمزه و راحت + نکات
parsiday.com

دکمه بازگشت به بالا