سلامتی

جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی

جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی

در این مطلب درباره 10 غذایی که برای قلب شما مفید است توضیح داده شده است. مصرف این مواد غذایی در جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی است

جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی

در این مطلب از مجله دلتا درباره ۱۰ غذایی که برای قلب شما مفید است توضیح داده شده است. مصرف به اندازه این مواد غذایی می‌تواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی موثر باشد.

هندوانه که کم کالری می باشد سرشار از فیبر بوده و یک منبع بزرگ از آنتی اکسیدان ها است این میوه یک منبع ارزشمند از لیکوپن است که با کاهش خطر بیماری قلبی و سرطان مرتبط است.

یک فنجان ماست بیش از هر چیزی از قلب شما محافظت می کند و می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. ماست، برای بیماری های لثه مفید است. علاوه بر کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، با خوردن ماست کم چرب، شما همچنین آنتی اکسیدان های قوی، ویتامین ها، فیبر و پروبیوتیک ها که برای سلامت کلی مفید بوده و در هضم غذا موثر است را دریافت می کنید.

گوجه فرنگی حاوی دوز بالایی ویتامین C است، ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان وظیفه محافظت از سلول ها را دارد. گوجه فرنگی مانند هندوانه، غنی از لیکوپن می باشد.  برای ساخت سس گوجه فرنگی می توانید از گوجه فرنگی تازه به همراه پونه کوهی و سبزیجات خرد شده استفاده کنید.

بیماری قلبی

آووکادو یک منبع بزرگ از ویتامین C، فیبر و کاروتنوئید است. کاروتنوئیدها در کاهش خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی موثراند. ثابت شده است که آووکادو  به بدن در جذب آنتی اکسیدان های دیگر هنگامی که با سبزیجاتی مانند اسفناج و هویج خورده شود، کمک شایانی می کند.

فقط نصف فنجان از دانه های لوبیا در طول روز قلب شما را در شکل مطلوبی از سلامت نگاه می دارد. فیبر محلول، دلیل اصلی آن است که چرا لوبیا برای قلب شما مفید است.

گردو با چربی امگا ۳ سالم و آنتی اکسیدان ها می تواند به کاهش ریسک بیماری های قلبی کمک شایانی کند. خوردن حدود ۵۰ گرم گردو در روز بهبود عملکرد رگ های خونی در میان افراد مبتلا به دیابت و همچنین بیماران قلبی را در پی داشته است.

سلامت قلب

ماهی قزل آلا به عنوان وعده غذای اصلی به بدن شما در پمپاژ خون در وهله اول کمک شایانی می کند. مطالعات نشان می‌دهد مصرف ماهی به طور منظم و هر هفته خطر ابتلا به بیماری‌های عروق کرونر قلب را به میزان ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

بادام یکی دیگر از گزینه هایی است که به حفظ سلامت قلب شما کمک می کند. فقط یک مشت بادام در روز به کاهش کلسترول LDL کمک زیادی می کند. بادام با ویتامین E، فیبر و پروتئین اشباع شده است و تمام مواد مغذی لازم برای حفظ سلامت قلب را دارا می باشد.

نخود فرنگی با فیبر بالایی که دارد برای سلامتی قلب شما بسیار مفید است و از بیماری هایی قلبی جلوگیری می کند. نخود فرنگی همچنین می تواند با کنترل وزن که برا سلامت قلب عنصر کلیدی است کمک کند.

رژیم غذایی

با غلات کامل مثل جو قلب خود را سالم نگه داشته و کمک شایانی به حفظ وزن خود کنید. روز خود را با یک کاسه بلغور جو شروع کنید، طبق توصیه متخصص تغذیه بریجت (Swinney)، حداقل نیمی از غلات در رژیم غذایی باید غلات کامل باشد، اما این میزان کم است و  باید بیشتر باشد.

منبع

جلوگیری از ابتلا به بیماری قلبی
deltapayam.com

دکمه بازگشت به بالا