دکوراسیون

چیدمان در آشپزخانه کوچک

چیدمان در آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

چیدمان در آشپزخانه کوچک

همه ما دلمان آشپزخانه‌ای بزرگ با پنجره‌هایی بزرگ و سرشار از نور طبیعی می‌خواهد. اما در عمل، آشپزخانه اکثر خانه‌ها کوچک و کم‌نور است. نگران نباشید چرا که با یک سری از ترفندها می‌توانید آشپزخانه خود را بزرگ و دلباز جلوه دهید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان ترفندهای چیدمان در آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

سفید بهترین رنگ برای دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک است. این رنگ بازتاب‌دهنده نور است و حس گستردگی را به انسان القا می‌کند. با انتخاب رنگ سفید برای کابینت‌ها، سقف، دیوارها و پیشخوان، فضایی بی‌حد و مرز خلق می‌کنید.

ایده‌های بیشتر برای رنگ آشپزخانه را در مطلب ایده‌هایی جذاب و متفاوت برای رنگ آشپزخانه شما بخوانید.

آشپزخانه کوچک

یکی از راه‌های ساده برای جلوگیری از شلوغی آشپزخانه‌های کوچک، کابینت‌ها و قفسه‌هایی هستند که استفاده از آن‌ها آسان باشد.

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

با یکرنگ‌کردن سطح دیوارها و روی کابینت‌ها، آشپزخانه بزرگ‌تر به ‌نظر می‌رسد. وقتی برای سطوح از رنگ و طرح یکسان استفاده می‌کنید، فضا یکپارچه و در نتیجه بزرگ‌تر جلوه می‌کند.

چیدمان آشپزخانه کوچک

حذف در کابینت یا جای‌گزینی آن با در شیشه‌ای، به بزرگ‌تر دیده‌شدن آشپزخانه کمک می‌کند. این کار باعث می‌شود که فضا عمق بیشتری داشته باشد و دیوارها دورتر به ‌نظر برسند. البته برای اجرای این ایده، باید همیشه کابینت‌ها را مرتب و خوش‌منظره نگه دارید. می‌توانید این ترفند را نه برای همه، بلکه برای برخی کابینت‌ها بکار بگیرید.

جایگزینی در کابینت با شیشه

برای چیدمان در آشپزخانه کوچک ممکن است بتوانید دیواری را حذف کنید و آشپزخانه را به فضای بیرونی پیوند دهید. این کار به مساحت آشپزخانه‌تان اضافه نمی‌کند، اما باعث می‌شود نور بیشتری به آشپزخانه برسد و فضا گسترده‌تر به‌ نظر برسد.

طرح برخی کاشی‌ها یا پوشش‌های کف و دیوار باعث می‌شود که فضا دلگیر و بسته به‌ نظر برسد، درحالی‌که برخی الگوها اثر عکس دارند. برای پوشش کف از طرح‌ها و الگوهایی استفاده کنید که فضا را گسترده‌تر جلوه می‌دهند.

گسترده‌کردن کف آشپزخانه کوچک

جلب توجه چشم‌ها در مسیری عمودی به‌سوی بالا، باعث می‌شود تا ارتفاع سقف بیشتر به‌ نظر برسد. روی کابینت‌ها، اقلام تزئینی قرار دهید. برای تأثیر بیشتر، از نمونه‌هایی استفاده کنید که با رنگ و طرح پس‌زمینه همخوان هستند.

صندلی‌های بدون پشتی، به‌سادگی زیر پیشخوان قرار می‌گیرند و فضای کمتری اشغال می‌کنند. در انتخاب صندلی‌ها، از رنگی همخوان با پیشخوان و فضای آشپزخانه استفاده کنید.

صندلی‌های بدون پشتی

از هر فضایی بهره ببرید، حتی اگر غیرقابل‌استفاده به ‌نظر می‌رسد؛ مثلا می‌توانید درصورت امکان روی دیوار بالای اجاق ، قفسه‌ یا میله‌ای قلاب‌دار برای جاسازی لوازم آشپزخانه نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب بهترین روش ست کردن کوسن با مبلمان را بخوانید.

ایده‌هایی جذاب و متفاوت برای رنگ آشپزخانه شما

منبع

چیدمان در آشپزخانه کوچک
deltapayam.com

دکمه بازگشت به بالا